alfarojessica4444
alfarojessica4444 alfarojessica4444
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

Can someone help me with these questions thanks

Can someone help me with these questions thanks class=

Respuesta :

bsanisitou507 bsanisitou507
  • 02-04-2020
first one is
2x where x equals number of people in your class

second one is
money saved = 1/2y+6 where y equals amount of money in pay check
Answer Link

Otras preguntas

Jessica had $115 to spend on 9 books. After buying them, she had 16 dollars. How much did each book cost
Complete the tables of values.
If you run 1/2 miles on Friday, 2/3 of a mile Saturday, how many miles will you run on sunday
Which expression is equivalent to z to the fifth power
Miller used the play as criticism of_
What structures of a eukaryotic cell compensate for the cell’s larger size, which lowers its surface-to-volume ratio? Why is a lower surface-to-volume ratio a p
Make a well-developed paragraph on the dangers of eating fast food.
A mango is dropped and falls freely from rest. What are its position and velocity after s, 2.0 s, and 3.0 s?
Which is NOT a situation that would use the imperfect tense? a description about your childhood to tell about your feelings in the past to tell about a complete
Use the following items to prepare a balance sheet and a cash flow statement. Determine the total assets, total liabilities, net worth, total cash inflows, and