emaan99 emaan99
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

A shop sells fruit. Chen buys 2 apples and 3 bananas. He pays £2.35. How much is one banana.

Respuesta :

angelina200604 angelina200604
  • 02-04-2020

Answer:

45p a banana

Step-by-step explanation:

2+3=5

235/5=45

Answer Link
tarleyfrida120
tarleyfrida120 tarleyfrida120
  • 02-04-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

One banana cost 1.10

So the price for one banana cost 55p

Answer Link

Otras preguntas

What is 5/8 equal to
Besides making laws, what are some other jobs of the House of Representatives and senate?
substitution method- r = -3s r= 10 - 4s
Why was America important to both sides in the conflict between England and France, and what role did the Americans hope to play in the struggle?"
6. Which choice shows the proper way to use a colon? Warnings are written: on the following labels medicines, cleaning products, and some foods. Warning: If tak
Read the sentence. The flute is not as difficult to play as I once thought. Which rewritten sentence begins with an adverb? A. It’s not as difficult to play as
In what way did the sepoy mutiny change the political climate of India
Jon has $45.00.He plans to spend 4/5 of his money on sports equipment .How much will he spen .Show Work.
how many pairs of parallel lines does a triangle have
Which was a key to writing and ratifying the U.S. Constitution? Please Help I really think its B A. willingness to compromise on all sides B. refusal to compr