katevanderpyle katevanderpyle
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

If 8lbs of apples cost 12.48, how much is 1lb of apples

Respuesta :

tinasoooltp1981 tinasoooltp1981
  • 03-04-2020

Answer:

$1.56

Step-by-step explanation:

You have to divide the cost $12.48 and divide it with the 8lbs and it gives you $1.56, if your not sure that its the right answer than just multiply the answer with the 8lbs, your welcome!

Answer Link

Otras preguntas

24 lessthan 3 times a no itself is a no.what is a no?​
I need help with this equation
PLSSSS I NEED HELPPPPP
A two digit number is 6 times its singles digit. The sum of the digits is 6. Find the number​
Can anybody help me solve this
I will give BRAINLIEST!!! 10 m Find the circumference. Round your answer to the nearest hundredth. Use 3.14 for ..
I need help with number 3 I am confused
What do we do during Black History Month?
What is the primary factor that determines what a star's life path will be? Its brightness Its mass Its temperature Its distance fro
What change should this candidate make to his profile to make it more appealing to recruiters? O He should remove his experience as a cashier because it is not