answerneeder345
answerneeder345 answerneeder345
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Buying 15 boxes of cereal for 43.35. What is the cost for one box

Respuesta :

faithmswartz
faithmswartz faithmswartz
  • 01-05-2020

Answer:

30

Step-by-step explanation:

Answer Link
ellagraceg70 ellagraceg70
  • 01-05-2020

Answer:$2.89

Step-by-step explanation:

43.35 divided by 15

Answer Link

Otras preguntas

which statement best explains why the farmers of the constitution defined the process of amending the document so specifically
i need help again!!! Which invaders came from south of the European continent? 17 pionts
Which statement is true of a concave lens?
Julian has 3 pounds of ham to make 12 sandwiches.Which statement about Julian's sandwiches are true? A) Each sandwich has more than 1 pound of ham B)Julian will
In skill-based pay systems, performance measures are primarily based on _____.A. supervisor's appraisalB. individual productivityC. company profitsD. company st
What is the measure of one interior angle of a 42 sided regular polygon
What is the best description of the salinity of ocean water? A: Number of grams of salt in one kilogram of water? B: Number of grams of dissolved chlorine in on
(3Q) Evaluate the logarithm.
BRAINLIEST! Someone help please!
What are the parts of a calorimeter and the function of each part?