josephgarrett5373
josephgarrett5373 josephgarrett5373
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Help me pleas I don’t understand

Help me pleas I dont understand class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-05-2020

Answer:

$1.59 per gallon is the answer

Step-by-step explanation: You simply need to divide 12.72 by 8. that will give you 1.59. So the answer is the bottom right answer, which can be read as $1.59 per gallon.

Hope all of that makes sense! :)

Answer Link

Otras preguntas

Which element can only form one ion? Hydrogen Helium ZincI accidentally put chimistry Carbon
How do you solve m=10x-x for x
What the answer to this problem
Which segments of the cruise market are most likely to be influenced by social media? why?
Solve for h 10=8h h=?
0.009 is 1/10 of which decimal
What major finds did Mary Leakey make
Tyrell does sit-ups every day. On Monday, he did 4 sit-ups. On Tuesday, he did 8 sit-ups, and on Wednesday, he did 12 sit-ups. Based on the pattern, make a con
find the slope of the line that passes through each pair of points. (0,2) (3,0)
The first known female suicide bomber (employed against an israeli convoy) occurred in which decade?