chaseity23 chaseity23
  • 02-05-2020
  • Mathematics
contestada

Anybody can help me with this question please

Anybody can help me with this question please class=

Respuesta :

tonb
tonb tonb
  • 02-05-2020

Answer:

2 cookies per dollar

Step-by-step explanation:

You can take any point on the line, turn it into a fraction and simplify.

For example: 4 cookies cost $2.

4 cookies per 2 dollar is 2 cookies per 1 dollar (divide by 2)

If you take another point, e.g., 14 cookies for 7 dollar, you'll be dividing by 7 to simplify and get the same answer.

Answer Link
adrguz77
adrguz77 adrguz77
  • 02-05-2020
2 cookies per dollar mark me as BRANLIEST
Answer Link

Otras preguntas

Why does Pumblechook choke on the brandy at Christmas dinner? A. He has had too much to drink. B. Mrs. Joe had only spoiled brandy to serve him.
what are extrinsic values
87.5% , 100% , 83.33 , 93.33% , 100% , 82.5% are all the academic points I've gotten this quarter. What's my final grade?
How can a driver best determine the safest speed to drive?
Explain the diversity of race in Latin America
To what extent do you think the Roman republic was democratic?
What are two reasons why Hamlet has for making the request of the actors? (HAMLET)
Help me plzzzzzzzzz......
Increased use of cocaine can reduce the period of stimulation. True or False
What is the midpoint of NP IF N (1,9) and P (-5-1)