vyjahdavis07 vyjahdavis07
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

If it costs $4.77 for 9 oranges how much would it cost for 1?

Respuesta :

lesliemerten2005 lesliemerten2005
  • 04-05-2020

Answer:

1.89

Step-by-step explanation:

Answer Link
nemo4547
nemo4547 nemo4547
  • 04-05-2020

Answer:

.53 cents

Step-by-step explanation:

4.77/9 = .53

unit rate

Answer Link

Otras preguntas

How to find A? help please and thanks
Es importante ____ plástico y papel para proteger el medio ambiente. reciclar malgastar agotar necesitamos ____ los recursos naturales. contribuir conservar co
Give the coordinates of the points after a reflection over the line y=-4 A( 4,5) A' (_,_) B(0,4) B' (_,_) C(-2,1) C' (_,_) use algebraic r
An orginisms [blank] is the way it’s genotype is expressed
help help quickly!!!!!
Someone relying on convergent thinking would answer _____ to the query "what can you do with a toothbrush?"
Match the scenarios with the economic concepts they illustrate.
Kirk and Nate are members of the same basketball team. So far this season, the team has played two games. In the first game, Nate scored 5 times as many point
The __________ plan called for representation based on population, whereas the __________ plan called for equal representation for each state. the two plans wer
Solar cells have many advantages. what is not one of these?