brownmicaley
brownmicaley brownmicaley
  • 01-06-2020
  • Mathematics
contestada

if I paid 38 dollars for 2800 apples how much would one cost me​

Respuesta :

ella8325 ella8325
  • 01-06-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 01-06-2020

Answer:

$73.68

Step-by-step explanation:

2800 divide by 38 equals 73.68

Answer Link

Otras preguntas

What’s the definition of claim of value
reading strategy: break down long sentences
NEED TO Be DONE ASAP!! For each group of summer fruits, colour in 1/4
What organelles are required for the pancreatic cells to perform their job?
a businessman bought a refririgeratior for 45,638 he then sold it and made a 15% profit on the cost price . what was the selling price ?​
18. Which of the following is a technique in which a word or phrase is repeated at the beginning of a line? O A. Sonnet O B. Anaphora O C. Augustan poem O D. An
An inflatable raft that you have jumped in to escape the monsters has 4500 cubic inches of air inside it when fully inflated. It loses air at a rate of decrease
A company that makes​ hair-care products had 9,000 people try a new shampoo. Of the 9,000 ​people, 54 had a mild allergic reaction. What percent of the people h
The nth term of a sequence is 3n^2-1 a) Find the second term of the sequence b) Find the fifth term of the sequence
Do I need to flip my sign? 2x -3y≥12​