elizabeththomas10 elizabeththomas10
  • 03-06-2020
  • Mathematics
contestada

What’s the correct answer for this?

Whats the correct answer for this class=

Respuesta :

ujalakhan18
ujalakhan18 ujalakhan18
  • 03-06-2020

Answer:

B = 15 units ²

Step-by-step explanation:

In the attached file

Ver imagen ujalakhan18
Answer Link

Otras preguntas

Sophia bought 2 jars of pickles for $65. What is the unit price?
Which word in the sentence is the predicate nominative? My cousin is a ballerina who lives in Chicago. A. Chicago B. cousin C. lives D. ballerina
a tiny leaf-like structure inside a seed is a ________?
Which is least likely to be a reservoir for fresh water?
what caused many African Americans to move away from the south ?
The children of a colour-blind mother and a normal father will be [A] Normal daughters and sons[B] Normal sons and carrier daughters[C] Colour blind sons and ca
From 1945 to 1990 the European economy was divided by what international situation? A) World War II B) the Cold War C) the Black Death D) the Great Depressio
who became king of england toward the end of the French and Indian war in 1760? A. Richard. B. William C. John D. George lll
Recreation, transportation, use of water at home are some ways people a. conserve water c. produce water b. use water d. none of the above
Sodium burns in chlorine to form sodium chloride, NaCl. How many grams of sodium chloride will be formed when 1.8 g of sodium is burned in 2.00 g of chlorine? W