gabyyy9551 gabyyy9551
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

decide which of the two given
prices is the better deal and explain why. You can buy shampoo in a 6-ounce bottle for $3.99 or in a
14-ounce bottle for $9.49.

Respuesta :

patelaryan040704 patelaryan040704
  • 04-09-2020

Answer:

14 ounce bottle

Step-by-step explanation:

I just got the answer right :)

Answer Link

Otras preguntas

Bilazora was the ancient seat of:
Taylor Music Center has 5 CD players on hand at the balance sheet date. Each costs $400. The current replacement cost is $380 per unit. Under the lower-of-cost-
the building of maintain ranges occurs at what type of plate boundary? a - transform b -trench c -convergent d- divergent
Which compound(s) is(are) bonded ironically A. KI B. CO C. CO2 D. CaO Check all that apply
I need help with this math 16-17​
-2x-y=18 6x-4y=-11 In slope intercept form
Jonathan Edwards , William Penn ,Thomas paine ,john locke . which of the following philosophers is associated with enlightenment ideas used in colonies ?
Anyone know how to do these?
15 Points! 8th grade math! Let f be the function given by f(x) = 3x + |4 − x| . Find and simplify: f(5) + [f(−1)]^2
What might account for the totals in this chart?