Thomasinafoster77
Thomasinafoster77 Thomasinafoster77
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Leah uses 2 ounces of rice to make 2/3 serving of rice. How many ounces of rice is there per serving?

Respuesta :

01023865 01023865
  • 01-10-2020

Answer: 3

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

When you scratch a mosquito bite, you damage some cells. Damaged cells release histamine, which causes localized swelling. The swelling can crush cells, causing
____ es la madre de juan carlos
why are monopolies illegal?
________ uses the signals transmitted over the phone to access the database, retrieve account information and input data. Group of answer choices Electronic rep
Puppies who had seen their mothers locate and retrieve the packets of narcotics were significantly better at performing the same task three months later than we
Yulan, Inc has beginning Retained Earnings of $35,000, ending Retained Earnings of $39,500, and net income of $21,500. What was the amount of dividends declared
A 20 packet box of detergent sells for $5.49. What is the unit rate
When a firm adapts a product or service to meet an individual customer's wants or needs, it is undertaking an extreme targeting strategy called ______.
a car dealership pays 8,350 for a car. they mark up the price by 17.4% to get the retail price. what is the retail price at this dealership
Which type of modulation is used in these technologies? AM programs: Cell phones: FM programs: Television: