shaniap2008 shaniap2008
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Lainey bought a set of 20 markers $6 what is the cost of 1 marker

Respuesta :

soapie2023
soapie2023 soapie2023
  • 01-10-2020

Answer:

$0.30

Step-by-step explanation:

because 6/20 is 0.30

Answer Link

Otras preguntas

Place the following events in chronological order. Tiles: 1. The Sepoy Rebellion 2. Formation of the British East India Company 3. Complete British East India
What problem is caused by maps being two-dimensional
Bile produced by the liver is stored in the gallbladder and released into the stomach as required for digestion. Which hormone stimulates the liver to secrete b
rename 2934 as tens and ones
Which of these lines from the poem is meant to persuade the audience to keep fighting until the end?
What is the fractional equivalent of 0.2323
The length of a rectangle is 24 units. Can the perimeter x of the rectangle be 60 units when its width y is 11 units?
Develop an action plan to deal with each of the following scenarios. a. A friend offers you a cigarette b. You go to a party and see they are serving alcohol c
What type of consequence is mayra using when she tells her daughter that she does not have to do the dishes for a week because she did so well on her weekly spe
What is the value of x?