gingham gingham
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

if 1/4 a gallon cost 2.90 what is the cost per serving

Respuesta :

destinybills
destinybills destinybills
  • 02-10-2020

Answer:

it may be 0.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

1 THOUSANDTH LESS THAN 2
suppose that F(x)=x^2 and G(x)=(1/4x)^2. Which statement best compares the graph of g(x) with the graph of f(x)
jack plays alot of sports but has some difficulty reacting to what he sees and hears at the same time which skills should ge work on to overcome this challenge?
he states have _____________ powers that are the Constitution does not grant to the national government, but does not deny to the states. A. delegated B. co
"The Lady of Shalott" is ___, which is most often used to narrate a story in poetic form. A.) a ballad B.) a problem play C.) a novel of manners D.) an ode
Who is tje president of mexicos political partyy
what was the biggest problem that thomas Edison faces by making the motion picture?
What is the pronoun case of the bolded word? My sister gave the record to "her". objective possessive nominative
Why should you include weight training as part of your exercise routine? 1. to increase muscle mass 2. to increase bone density 3. to increase flexibility a. on
Which payment type is the best if you are trying to stick to a budget