khdc khdc
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

Box of cereal contains 23.4 ounces. Cost $5.49. What’s the cost per ounce?

Respuesta :

zaviondydell56
zaviondydell56 zaviondydell56
  • 05-10-2020

Answer:

it 4.262295082

Step-by-step explanation:

you have to divid the ounces by the cost

Answer Link

Otras preguntas

The variable z is directly proportional to x, and inversely proportional to y. When x is 8 and y is 18, z has the value 1.3333333333333. What is the value of z
If you apply ghe change below to the quadratic parent function f(x)=x2 what is the equation of the new function? Shift 1 unit right vertically stretch by a fact
Which statement accurately describes the powers of congress and the president over military affairs? A. Congress sets an overall military strategy, while the pr
In regard to regulating companies Roosevelt wanted them to serve
PLEASE HELP QUICKLY!!Which of these tables represents a non-linear function?
The nickelodeon provided an entrance into the film business for...
What made Poseidon so angry with Odysseus? Odysseus neglected an important sacrifice to him. Odysseus blinded Poseidon's son, Polyphemus. Odysseus’ men killed P
I need help plzzzzzz
An undefined term cannot be used in a theorem. a. True b. False
what is the factorization???