OceanicModifications
OceanicModifications OceanicModifications
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

For every 1 jug of milk I buy, I Buy 3 boxes of Cereal. What is the unit rate?

Respuesta :

alina2189 alina2189
  • 06-10-2020
1 jug of juice for every 3 cereal boxes
Making a chart can help too!!
Answer Link

Otras preguntas

Modelar con matemáticas Aleyshka está ahorrando dinero en su cerdito. Tiene 15 monedas de 25 centavos, 19 monedas de diez centavos y el resto son monedas de ci
Find a two-digit number such that three times the tens digit is 2 less than twice the units digit, and twice the number is 20 greater than the number obtained
What would this equation be of a line into slope-intercept form, simplifying all fractions 9x+12y=-108
larantWater(sugar)Carbondioxide29. The energy released in this process was originally present in1) sunlight and then transferred to sugar2) sunlight and then tr
oranges cost $3.42 for 9 pounds at this rate how much would 12 pounds cost ?
Need help with chemistry homework. About separation of mixturesWhen you evaporate saltwater, and there's salt left, how does they separate, even though they wer
For the data shown in the scatter plot, which is the best estimate of r?
Modelar con matemáticas Aleyshka está ahorrando dinero en su cerdito. Tiene 15 monedas de 25 centavos, 19 monedas de diez centavos y el resto son monedas de ci
Solve for x.-5(x + 1) + 3x - 3= -14Answer:Submit AnswerPrivacy Policy Terms of SeCopyright 23201
how do yu slove thee equation 3/4 =x -3/4