litishastaten litishastaten
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Maria bought 19 pounds of flour for nine dollars how many pounds of flour did she get per dollar

Respuesta :

disguisedmoth disguisedmoth
  • 03-10-2020

Divide money by pounds,

9/19

Price per pound of flour

$0.473

Answer Link
9hrunj 9hrunj
  • 03-10-2020

Answer:

cacluate it 19×9= ? hope thid helpeddddd

Answer Link

Otras preguntas

Jesse is making a $5,000 investment that will be compounded annually at 10% for the next 10 years what's the future value of the original investment​
A chemist prepares a solution of mercury(II) iodide HgI2 by measuring out 0.0067μmol of mercury(II) iodide into a 350.mL volumetric flask and filling the flask
How should you mark a blood trail when you are tracking a wounded animal? carve notches into trees break limbs on brush as you pass by use fluorescent orange fl
which act stated that parliament did have the right to tax colonists?​
For laws against shoplifting, pick at least one of the four grounds for justification—legal moralism, the harm principle, legal paternalism, and the offense pri
Suppose a heterozygous woman with blood type A married a heterozygous man with blood type B. What phenotypes and genotypes would you expect to observe in their
What is the product of (-6)(-7)(-1)? оооо
Complete and balance the following reaction by filling in the missing coefficients. Assume the reaction is occurring in a basic, aqueous solution.CH3CH2OH(aq)+M
Y=-3 write in the general form of equation
Can the sides of a triangle have lengths 3, 3, and 10?