leslie5153 leslie5153
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Mr. Martinez makes $800 in 20 hours. How much does he make in one
hour? How do you know?

Respuesta :

laurenlauren95 laurenlauren95
  • 03-10-2020

Answer:

$40

Step-by-step explanation:

Divide.

$800 / 20 hrs.

= $40

Answer Link
marcuscheeatow
marcuscheeatow marcuscheeatow
  • 03-10-2020

Answer:

$40 in twenty hours

Step-by-step explanation:

I know this because, as you can see 800 divided by 20 =  40

To check back you can always do 20 x 40 = 800

Answer Link

Otras preguntas

How would pressure change if i. the area is doubled by keeping the force constant ii. the force is doubled by keeping the area constant.Help!! -From Nepal​
(5+6)-+(-5-6)+-(5--6)
someone please help me! i just need someone to tell me how to set it up so i can solve! thanks!!
216.666 / 1- (1.0054)-120
A 48-ounce bottle of soda costs $1.79. What is the unit price? a. $.04 b. $.06 c. $.40 d. $.53
quang hợp là gì .....
essay on the topic "value of time" Please answer it soon as possible I will make you brainlist ​
How much did these apples : - price - pay - charge - cost
Marking as brainliest !!!!!
Which expression is equivalent to 24 ⋅ 2−7? (5 points) 1 over 2 to the power 11 1 over 2 to the power 3 23 211