annperry765
annperry765 annperry765
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

a store sells 16 notebooks $7.04 at te same rate what is the cost of 4 notebooks​

Respuesta :

castleblakely2 castleblakely2
  • 02-11-2020

4 x 7.04 ...................................

Answer Link

Otras preguntas

Maine has one of the lowest sales tax rates in the country. If an item costs $40, you will pay $2 in sales tax. What percent of sales tax will you pay?
Judy is opening a small business producing high-quality paper products and decided to place a green pine tree on all product boxes and on the sign outside the f
51/70 = x/100 Please answer I need help
Ten less than a number is three more than six times the number. Let n represent the number and translate each phase or sentence.
By definition ______ is a set of facts and circumstances that would induce a reasonably intelligent prudent person to believe a particular person had committed
Sarna, an Orthodox Jew, marries Nathan, a Reform Jew. Sarna is disowned by her parents because, as far as they are concerned, she has married outside their reli
Suppose that y varies directly with x and y=5 when x=6. What is y when x=5? Be sure to simplify your answer. Please help!!
A space shuttle in orbit around the Earth carries its payload with its mechanical arm. Suddenly, the arm malfunctions and releases the payload. What will happen
4 MATH QUESTIONS AND YOU WILL GET 20 POINTS PLEASE PLEASE HELP I NEED THIS
A 2 pound of barbecue sauce costs $27.20.What is the price per ounce