Froad1 Froad1
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

please explain why the answer you got was correct, because i need it

please explain why the answer you got was correct because i need it class=

Respuesta :

cortesss510
cortesss510 cortesss510
  • 02-11-2020
the answer is a $20.00 tip because the actual tip would be 17.54 and if you round that up you get $20
Answer Link

Otras preguntas

15+3w+12+w=3 what is w?
organic milk cost $2.25 per half gallon at this rate how can the price of organic milk be determined ?
Explain how to solve 9^3/2
yvette earned $66.00 for 8 hours of work. lizbeth earned $68.80 working the same amount of time. how much more per hour did lizbeth earn than yvette
11. What role does the bolded pronoun serve in the following sentence? After you have served yourself some mashed potatoes, could you please pass THEM to me?
Fourth root of 128x^7 y^7
In cellular respiration, energy is converted from (2 points)
The wholesale price of a lamp is $44 and will be marked up by 40 percent. What is the retail price of the lamp?
what was the name given to Theodore Roosevelt's plan to keep the wealthy from taking advantage of small businesses and the poor
what african american leader demanded full and immediate equality in the late 1800s