Froad1 Froad1
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

please explain how you got the answer for this question,please

please explain how you got the answer for this questionplease class=

Respuesta :

ciarbaze13
ciarbaze13 ciarbaze13
  • 02-11-2020

Answer:

3/22.56 = 7.52

Step-by-step explanation:

Answer Link
jackvan20010312 jackvan20010312
  • 02-11-2020

Answer:

$7.52

Step-by-step explanation:

3lb=$22.56

to find the price for 1 lb, divide by 3

3lb/3=1lb

22.56/3=$7.52

Answer Link

Otras preguntas

How Do Humans Affect the Desert Biome
Describe how the ocean plays a role in stabilizing Earth’s weather conditions
PLEASE HELP I GIVE THANKS
Bacteria are very small single-celled organisms that lack a nucleus. Although bacterial cells are less complex than the cells that make up the human body, bacte
What's the rationale for adopting the US dollar as "legal tender" in Argentina?
Write each rate as a unit rate 3 inches of rain in 6 hours
what r some facts about gymnosperms
What are two components that make up force?
what r some facts about gymnosperms
Christina estimates that she will spend $250 on you summer clothes . She actually spends $350 . What is the percent error .