Janicearr Janicearr
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

Jan buys x pounds of apples for $6. The apples cost $2 per pound. The cost can be modeled
by the equation 2x = 6. Plot a point the number line to represent the value of x.
+
0
+
1
+
2
+
3
+ +
4 5
+
7
+
8
+
9
6
10
11
12
13
14

Respuesta :

deonarinekameal37
deonarinekameal37 deonarinekameal37
  • 02-11-2020

Answer:

3 this is the answer for the question

Answer Link

Otras preguntas

The formula of the compound formed in the reaction between aluminum and sulfur is
Cardiovascular efficiency muscular strength and endurance flexibility and body composition are all considered BLANK related factors. Any thoughts?
After Stalin died in 1953 the number of people sent to the gulag
The same culture and influence,especially in the foods,can be seen all throughout Cuba true or false
what is the solution to 2sin^(2)x+sinx+1=0 a. 30 deg b.150 deg c.240 deg d. 270 deg e. 330 deg
Very urgent/easy chem question easy points What is the salt formed when magnesium hydroxide reacts with hydrochloric acid? calcium chloride sodium chloride m
What enslaved people does the emancipation proclamation free? what people does it not free?
Please helpp me thank you 20 pts
Which rotation transformed FGHI to F'G'H'I
Someone help me please