brileesmithson brileesmithson
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Mrs. Dawson is really good at using coupons to save money. Yesterday, she bought $0.82
worth of groceries. After coupons, the bill only came to $0.60! How much did she save with
coupons?

Respuesta :

shuteenlemery44
shuteenlemery44 shuteenlemery44
  • 03-11-2020

Answer:

she saved 12 cents with the coupon 82-60=12

Step-by-step explanation:

Answer Link
sleemo sleemo
  • 03-11-2020
Mrs. Dawson saved 12 cents
82 - 60 = 12
Answer Link

Otras preguntas

THE FULL MOON TURNED ORANGE AND THEN GOT REALLY DARK WHAT COULD HAVE MADE IT TURN DARK LIKE THAT
which channel is the most popular one for the evening news A. WANR B. WWCN C. WCLM D. WKOD
whats the integral of 1/X
_ is 8% of 200, please help and show work, thanks
the coordinates of point A are (-6, 4). the coordinates of point B are (3, 4). which expression represents the distance, in units, between points A and B?
two sisters, jenny and penny, play on the same basketball team. last season they scored a combined total of 458 points. jenny scored 192 of the points. write an
what is 140/216 in simplest forms
determine a relationship between the x- and y- values. write an equation. x =1 2 3 4 y = 4 5 6 7
why do people join interest groups?
If a 21 ounce box of cereal costa $2.94,what is the unit price.