emily17143 emily17143
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Help pleaseee!! If you answer can u explain it to me, thank you

Help pleaseee If you answer can u explain it to me thank you class=

Respuesta :

ocg2006
ocg2006 ocg2006
  • 03-11-2020

Answer:

$7.50

Step-by-step explanation:

4 bottles of water cost $10, meaning that each bottle costs $2.50 (10/4 = 2.5). If 3 bottles are bought and each bottle costs $2.50, the total cost is $7.50 (3*2.5 = 7.5).

Answer Link
xxmckenziexx009 xxmckenziexx009
  • 03-11-2020
the answer would be $7.50
Answer Link

Otras preguntas

Wearing two different colored socks and a tie that does not match the shirt with which it is being worn are examples of violations of folkways and informal norm
Twenty students in Class A and 20 students in Class B were asked how many hours they took to prepare for an exam. The data sets represent their answers. Class
an extended recessionary period is indicative of A) a depression B) the start of a depression C) a growing recession D) the end of a recession
To which family does the function belong ??? Need HELP!!!
23rd term:0.1,0.15,0.2,0.25
HELPPPPPPPPPP Add & subtract matrices ..... PLZ GIVE THE ANSWER .. THANKSSSSS .
What does the Latin phrase persona non grata mean 1)italics 2)quotation marks 3)single quotation marks 4)none of the above
What is the area of the base of a cylinder with a volume of 174π in.3 and a height of 12 inches? 1. Apply the formula for the volume of a cylinder: V = Bh 2
when was Nepal divided into development regions first​
What teachings and actions of John wycliffe led the Pope to accuse him of heresy​