ashleyjiron12 ashleyjiron12
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit cost per bottle if a pack of 12 bottles of juice sells for $6?

Respuesta :

ClutchMode
ClutchMode ClutchMode
  • 01-10-2016
12/6 is 2 bottles for a dollar 
one bottle is 50 cents
Answer Link
ShawnMendes18
ShawnMendes18 ShawnMendes18
  • 02-10-2016
12/6 is 2 wholes so per bottle is 50 cents but 2 for $1
Answer Link

Otras preguntas

Ryan made $272 for 17 hours of work. At the same rate, how much would he make for 11 hours of work?
Troy made a scale drawing of the Statue of Liberty which has an actual height of 305 feet. He decides to use a scale in which 1 inch represents 25 feet. What is
Circumference = 25.1 ft Diameter = Radius =
My brother was 16 years old preteriré or imperfect
. The online retailer, ADress, is offering two summer dresses, the Misty Breeze and the Tahitian Dream. Each Misty Breeze costs $41 to manufacture and publicize
3. What was Hitler's "Final Solution" to his problems with Jewish people! I
What is the circumference of a circle with a radius of 3 inches? Give your answer in terms of pi.
Two students from a group of 8 boys and 12 girls are sent to represent the group in a school parade. If two students are chosen at random, what is the probabili
Is -1 a polynomial????????????????????????
Jeffrey ate out for lunch his meal cost 10.50 he would like to leave an 18% tip. how much does the lunch cost in total?