Seudónimo Seudónimo
  • 03-10-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate of a 13 ounce of package of pustachios cost $5.99

Respuesta :

carrah13
carrah13 carrah13
  • 03-10-2016
5.99 ÷13 =0.46
the unit rate is about 0.46 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

System of Equations- pls help with the following problem Solve the System of equations x = -2 ; y = 3 .(Choose from a,b, or c. Show your work step by step).a) x
the surface area? A - 216 B - 336 C - 438
Equations, graphs, Slopes and y-intercepts : application
What are the obligations of the constitution to you ?
What is the world’s oldest mass-produced candy bar?.
Filipino po ito hehe​
Area of square= 625 m sq Perimeter =??
' Death is one sure event of the unknownable future '-explain please help me with this tommorow is my deadline ​
I need helppppppppppppppppppp
11. Maria's age is 3 years more than twice George's age. Which expression represents George's age in terms of Maria's?