ortizdalvin
ortizdalvin ortizdalvin
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

It cost $4.75 for 25 fl-oz of detergent. How much cost per fl-oz?

It cost $ per fl-oz.

Respuesta :

zstreeter zstreeter
  • 01-12-2020

Answer:

It costs 19 cents or 0.19 dollars per fluid ounce.

Step-by-step explanation:

4.75 divided by 25 is 0.19. 0.19 is 19 cents.

Answer Link
skyahbaker84
skyahbaker84 skyahbaker84
  • 01-12-2020

Answer:

19

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Find the difference 828,738 and 395,791
which term describes lines that meet at right angles? a. perpendicular b. parallel c. skew d. adjacent
Rodney bought a 25- pound bag of dog food . His dog ate 10 2/5 pounds of the food in the first month and 10 4/5 pounds of the food in the second month. How much
The area of a circle is 16pi cm2. What is the circle's circumstance?2pi cm4pi cm8pi cm16pi cm
in a certain clothing store , 6 shirts and 3 ties cost $79.50 , and 3 shirts and 2 ties cost &41 . determine the cost of each tie .
Help please, exam today morning , answer the question what caused the empire to grow please?
which process is most responsible for the increase in early earth's atmospheric oxygen levels
Mr. Johnson spots a parrot in a tree at an angle of elevation of 40 degrees. If he is 60 feet away from the base of the tree, how TALL is the tree?
You just got a new laptop and are describing it to a friend. Tell them if you got it on sale Do you use it for school or to surge the internet. Did it come with
Which equation equivalent to logx36=2