panpanpanini panpanpanini
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

You and two friends buy snacks for a field trip. Using the
information given in the table, determine the price per pound for mixed nuts,
granola, and dried fruit.

You and two friends buy snacks for a field trip Using the information given in the table determine the price per pound for mixed nuts granola and dried fruit class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-12-2020

Answer:

13.15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Can you solve this equation 13m-22=9m-6
why is an objects density expressed as a combination of two units
An explosion causes debris to rise vertically. the formula h=-16t^2+48t describes the height of the debris above the ground, h, in feet, t seconds after the exp
what is the square root of 112
In what ways did the British treat the patriots harshly? was this a good idea or a bad idea? why? (Subject- Social Studies on the South Carolina Battles) 15 poi
the sales tax in Illinois is 6.25%. about how much will a pair of jeans that has a ticket price of $48.99 cost, including sales tax?
what is 25/1000 reduced
What is the least common multiple of 12, 20, and 18?
Looking at a cell under a microscope, you note that its a prokaryote. How do you know? a. the cell lacks cytoplasm b. the cell lacks a cell membrane c. the cell
Name from least to greatest 12 liters, 9 quarts, 3 gallons.