Denisesanchezb Denisesanchezb
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Kyle bought four boxes of cereal for $8.60. How much would 10 boxes of cereal cost

Respuesta :

kids5919
kids5919 kids5919
  • 02-12-2020

Answer:

$20.75

Step-by-step explanation:

Answer Link
AlexPeachey
AlexPeachey AlexPeachey
  • 02-12-2020

The answer is $21.50

Explain:

$8.60 / 4 = $2.15

$2.15 x 10 = $21.50

Could I have brainliest?

Answer Link

Otras preguntas

The value square root of 53 of lies between which two consecutive integers?
If 8 men can chop down 28 trees in one day, how many trees can 20 men chop down in one day?
What is biogeography and what does it provide?
Does every point lie in a quadrant?
Which of the following statements is true concerning LUCA? (1) LUCA was a cell. (2) All life on Earth evolved from LUCA. (3) LUCA probably existed probably arou
Jim’s allowance is $1.20 per week. Stan’s is 25¢ per day. How long will they have to save, if they save both their allowances together, before they can get a m
Which of the following can be considered fossils? a. a 1 billion year-old rock. b. a 1 billion year-old piece of amber. c. a 1 billion year-old piece of amber w
which state of matter has the least amount of energy?
which seismic wave moves through earth at the fastest speed?
which seismic wave moves through earth at the fastest speed?