gabhgaby gabhgaby
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Help?????????????????????

Help class=

Respuesta :

PineappleCassie16 PineappleCassie16
  • 02-12-2020

Answer:

2.25 cents for the cost of each animal on Monday, and 2.31 cents for the cost of each animal for Tuesday.

Step-by-step explanation:

Hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

Evaluate. r-s/9 for r= 26 and s =8 Simplify your​ answer
Does the measure of the angle get larger as it's rays get longer ?
a(1)=20​​ a(n)=a(n−1)−17​​ Find the 3rd term in the sequence
What are the factors in 5(6+4x)
The length of a rectangle is 2 yd longer than its width. if the perimeter of the rectangle is 40 yd , find its area.
Which of the following graphs best represents the solution to the pair of equations below? y = −x + 6 y = 2x − 3 A coordinate plane is shown with two lines
Which caused the greatest financial difficulty for farmers after the Civil War? Explain. · Railroad Rates · Hard Currency · Income Tax
At what points does the helix r(t) = sin t, cos t, t intersect the sphere x2 + y2 + z2 = 65? (round your answers to three decimal places. if an answer does not
Select the answer that properly completes the sentence. Our presentation is nothing compared to _____ theirs. their’s. theirs’. their.
the equation of line AB is y = 1/5x -1 write an equation of a line perpendicular to line AB in slope intercept form that contains point (1, -2)