ameliamarie5455 ameliamarie5455
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate.
350 papers for $140

Respuesta :

zachrteyeet
zachrteyeet zachrteyeet
  • 02-12-2020

Answer:

2.5

Step-by-step explanation:

take the number of papers and divide it by cost to determine the number of papers/dollar

350/140

(kinda like a fraction, ima just simplify to make it easy to see the answer)

35/14

5/2

2 1/2

Hope This Helps

Answer Link
XFrancisco13 XFrancisco13
  • 02-12-2020

Answer:

2.5 is the answer

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the blank? Blank+(-6)+(-3)=-17
Chris bought 2 chicken sandwiches and 3 bowls of vegetable soup for $50, not including tax. Jim bought 1 chicken sandwich and 2 bowls of vegetable soup for$9.50
What is the unit rate if there are 1760 cal in eight servings
How does geography shape society
The French language had a significant impact on ________________. a. Latin c. Middle English b. Old English d. none of the above
what is the slope intercept form of 3x+4y=-24
A young boy has been found, and police are trying to locate his family. They take a DNA sample from him and begin collecting DNA samples from families who have
Is C4 photosynthesis the photosynthetic process used by some plants to survive in a hot dry climate, like the desert?
how did geography help shape Nubia?
A body cell is in the longest stage of its life cycle. The cell grows, synthesizing proteins and increasing in size. Eventually, the cell will grow too large to