dereklin
dereklin dereklin
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Can anyone help me with this

Can anyone help me with this class=

Respuesta :

russellkb russellkb
  • 03-12-2020

Answer:

The first subscription ($29.88 for 12 issues. A .5 cent difference.

Step-by-step explanation:

29.88/12 = $2.49

15.24/6 = $2.54

The first subscription is cheaper.

Answer Link

Otras preguntas

How much money should you save in case you have an emergency? eight months of living expenses six months of living expensestwelve months of living expenses two
Thirty-three students went out for junior high football. how many ways can the coach create a lineup of 11 players?
what is the product of mass and velocity called?
Meg goes swimming on a hot afternoon. When she comes out of the pool, her foot senses that the pavement is unbearably hot. Suppose Meg wants to apply the scient
What is the name of an exact place on the the surface of earth?
Last week a share of stock gained a total of 1.64 points. Express this gain as a fraction in simplest form.
which of the following is the best way to fix a run-on sentence is to: a. break the two complete thoughts into two separate sentences. b. make the sentence shor
what is the answer to 12h+4c+14 0=
How did the Ten Commandments compare to Hammurabi's Code?
During which phase change do water molecules form crystal lattice