a28406608 a28406608
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

If bananas cost $0.45 each, how much will 9 bananas cost in all

Respuesta :

ssjjrrjj
ssjjrrjj ssjjrrjj
  • 03-12-2020

Answer:

$4.05

Step-by-step explanation:

0.45 x 9 = 4.05

Answer Link
NgShiYin
NgShiYin NgShiYin
  • 03-12-2020

Answer:

$4.05

Step-by-step explanation:

1 banana = $0.45

9 bananas = $0.45 × 9

                 = $4.05

Answer Link

Otras preguntas

what is $7.40 for 5 pounds
0.800 rounnded off to the nearest tenth
its important to (keep your chin up even if your team is losing the big game.) what does the idiom means
When France fell to the Nazis in 1940, President Roosevelt issued the first-ever ________ draft. A. wartime B. nationwide C. peacetime D. selective
calculate the diameter of the circle r=2.7 m
with regard to age and social class who were the first settlers
what is the expanded form for 373,698
Lamika buys 12 packs of juice boxes that are on sale and pays a total of $48. Use a ratio table to determine how much lamike will pay to buy 8 more packs of jui
Which statement best describes the caste system? a. social and religious classes developed after Aryans settled on the Ganges plain and later incorporated into
As American forces approached Japan, Japanese forces A. won an important victory in the Philippines. B. conquered every island the United States held. C. surren