jmclynch0711
jmclynch0711 jmclynch0711
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

please no fake answers ,I need help:)

please no fake answers I need help class=

Respuesta :

fishwithpaypal
fishwithpaypal fishwithpaypal
  • 03-12-2020

Answer:

A. 2.10b + 12.99 = 21.39; 4 bottles

Step-by-step explanation:

The b represents bottles of water, at the end of the equation. If each bottle is $2.10, and there were 4 bottles brought, $2.10 * 4 = $8.40, and $8.40 + $12.99 is $21.39.

Answer Link
emilymottarentas
emilymottarentas emilymottarentas
  • 03-12-2020
A: because 21.39 minus 12.99 equals 8.4 which is 8 dollars and 40 cents. And 8.4 divided by 2.10 is 4. HOPE THIS HELPS!
Answer Link

Otras preguntas

how many yards in a mile?
What is the sales rate for 5% of $50
What was significant about the new habitats Darwin visited?
food couldn't reach the stomach without the esophagus and the what
Concorde could travel 1 mile every 3 seconds.How many miles per hour (mph) is that?
expand and simplify this can you help  (2x²−3x+4) ( x²+5x−7)
Clarence brought 5 rolls of color film and 4 rolls of black - and - white film for his camera for a total of $24.00. The black - and - white cost $1.50 per roll
Who was the first person to walk in the moon
Who was the first person to walk in the moon
Tickets to a play cost $5 for adults and $2 for children. If 1,750 tickets were sold for a total of $7,100, how many children’s tickets were sold? Can someone e