kmoni2027
kmoni2027 kmoni2027
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

A 6-ounce drink costs $2.16. What is the unit rate (cost / 1 oz.)?

Respuesta :

organicwhale3659 organicwhale3659
  • 03-12-2020

Answer:

36

Step-by-step explanation:

2.16 divided by 6 in 36

Answer Link
malorie98
malorie98 malorie98
  • 03-12-2020

Answer:

im pretty sure its 0.36

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what is 25% of 500.00
what is 25% of 500.00
what is 25% of 500.00
what is 25% of 500.00
what is 25% of 500.00
what is 25% of 500.00
what is 25% of 500.00
what is 25% of 500.00
what is 25% of 500.00
what is 25% of 500.00