Wwwjeijdn Wwwjeijdn
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Blueberries cost $4.00 per pound. How many pounds of blueberries can you buy for $1.00?

Respuesta :

kifanok821 kifanok821
  • 03-12-2020

Answer:

1/4 of a pound

Step-by-step explanation:

Blueberries are 4 dollars a pound you have 1 dollar

you can by 1/4 of a pound

Answer Link
dholmes75 dholmes75
  • 03-12-2020

Answer:

You can get 4 ounces

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Even if a health care professional is employed by an agency that delivers orthodox health care, what general holistic concepts can be applied to improve patient
Which is denser, ice at 0 degrees C or water at 4 degrees C a. the water b. the ice c. They both have the same density
Which set of side lengths can be used to form a right triangle A.4,5,6 B.2,3,4 C.10,20,30 D.30,40,50
How many businesspeople work from parks or recreational sites 10 million 15 million 25 million 100 million
how do i find the angle of c?
Explain how traits are inherited via meiosis?
Simplify each expression.
As an energy carrier how does ATP differ from NADPH
Which system of inequalities is is represented by the graph
Solve the system of equations using substitution. y = x + 6 y = –2x – 3 (4, –11) (1, 7) (–3, 3)