baileyealy baileyealy
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Bob bought the 24 fish for $51.36. How much did each fish cost him? Show your calculation.

Respuesta :

uddu64
uddu64 uddu64
  • 03-12-2020

Answer:

2.14

Step-by-step explanation:

2.14x24=51.36

Answer Link

Otras preguntas

Thanks for the help! Been stuck on this one for a little while.
Simplify 3/4 - 1/6 v + 7/15 v - 1/2
Why did the Central pacific railroad company build much less track than Union Pacific railroad company even though they worked the same amount of time?
Hailey needs to identify internal costs so she can price her product accordingly. Which cost will be part of Hailey’s calculation? A. cost of endangering speci
How do you calculate x, y and z?
The radius of the inscribed circle is 10 inches what is the perimeter of square CABD
Two whole numbers A and B satisfy the following conditions. Find A and B . A−B=25 A:B is equivalent to 13:8
Which fossil fuel is a mixture of aromatic hydrocarbons with high molar masses?
Which detail from "Lessons of Dr. Martin Luther King, Jr." best supports the theme that the fight for social justice often requires determination and sacrifice?
Item 10 At 1:00 P.M., you have 24 megabytes of a movie. At 1:15 P.M., you have 96 megabytes. What is the download rate in megabytes per minute?