buckpayton4 buckpayton4
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

A fruit stand has to decide what to charge for thier produce. They need $10 for 4 apples

Respuesta :

nseguin2003
nseguin2003 nseguin2003
  • 03-12-2020

Answer:

$10 = 4x

Step-by-step explanation:

The "x" would represent how much the apples would cost. So next you would divide both sides by 4x and then it would leave you with 2/5.

Answer Link

Otras preguntas

unsramble this please neoclaron rospsce its for sports medicine
I'M GIVING BRAINLIEST AND 50 POINTS!!!!!!I NEED ANSWERS ASAP!IT'S DUE NOWWWW!Questions are in picture.​
1. no apoyarán al alcalde (mayor) a menos que este cambiada (cambiar) su política de medio Los ecologistas ambiente.
the volume of water in eight containers are 3.1, liters, 2.8 liters, 3.2 liters, 4.2 liters, 3.9 liters, 5.6 liters, 3.7 liters, and 4.5 liters find the median
Read the excerpt from "Aunty Misery." La Tia Miseria was blamed by these people for their troubles, of course. Not wishing to be unfair, the old woman made a de
my name kyraaa3 .........................
Which of the following is considered to be a human vestigial (unused) structure? A. Eyebrow B. Appendix C. Pelvis D. Chromosomes
What is R2 in the circuit? WILL GIVE BRAINLIEST !!!!
Which of the following is needed for cellular respiration? carbon dioxide, water, and sunlight water, oxygen, and glucose water, glucose, and carbon dioxide ox
The speed of a truck increases uniformly from 15km/hr to 60km/hrs in 20seconds. Determine the average speed, the acceleration and distance travelled​