estebanurquidez77 estebanurquidez77
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Wendy needs to purchase 36 vases witch cost $3 each

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2020

Answer:

12

Step-by-step explanation:

36 divided by three

Answer Link
sierraberber200 sierraberber200
  • 03-12-2020
Not quite sure what you are asking but if you are asking for the total cost it is 108




You do 36 times 3
Answer Link

Otras preguntas

it took jayla 40 seconds to rip half a DVD. what is jaylas ripping rate in DVDs per minute?
What best describes the Supreme Court's decision in the Plessy v. Ferguson case? A. The Supreme Court ruled that segregation was illegal B. The Supreme
Which substance is an Arrhenius acid? (1) LiF(aq) (3) Mg(OH)2(aq) (2) HBr(aq) (4) CH3CHO
Justify each of your steps using number properties 2x+3y+2x-2y-3x
A wave with high amplitude _____.
After being dropped a certain ball always bounces back to 2/5 of the height of its previous bounce. After the first bounce it reaches a height of 125 inches. Ho
in the expression 90 5z,the coefficient term is
PLZ HELP ME and tell me how to get to my answer. What is the mean absolute deviation for the data? 30, 35, 35, 40, 55 A. 5 B. 6.4 C. 6.8 D. 25
A toy rocket is shot vertically into the air from a launching pad 9 feet above the ground with an initial velocity of 168 feet per second. The height h, in feet
Which form of energy is converted to thermal energy when propane burns in air? (1) electromagnetic (3) electrical (2) nuclear (4) chemical