emmalg09 emmalg09
  • 04-12-2020
  • Mathematics
contestada

A gym membership is advertised to cost $630 per year.What is the cost per month of the gym memebership

Respuesta :

hayfaal08 hayfaal08
  • 04-12-2020

Answer:

Step-by-step explanation: $630 divided by 12 months is $52.50

Answer Link
NeedsHelp1235 NeedsHelp1235
  • 04-12-2020

Answer:$52.50

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Debt consolidation allows you to: A. combine multiple debts into one monthly payment. B. pay off multiple loans sooner than planned. C. raise interest rates ove
In the angiosperm life cycle, two sperm cells are discharged in each ovule. The reason that two sperm nuclei travel down the pollen tube is that___.
How many times greater is one gallon than one quart. PLS MY BRAIN IS ABOUT TO EXPLODE IM TO TIRED FOR PRACTICE.
Mrs. Vikram's science class notices that a high pressure system bringing cold air is set to move into their city. Currently, the weather is warm. As the cold ai
A component is a part of a system. O False O True
1. Identify the correct product to the following reactants. HCI + NaOH-> a. NaH + COOH b. NaCl + H2O C. NaCl(OH)
3. What is Ravon Churchill's job? How is his job meant to reduce gun violence?
Do you think college is the right choice for you? Why or why not?
Why are the spores produced on the underside of the fronds?.
If a box of 15 cookies cost $9 dollars what is the cost of 1 cookie