homework10075
homework10075 homework10075
  • 02-01-2021
  • Mathematics
contestada

4 pairs of pants for 22.60. what is the unit rate?​

Respuesta :

Wolfyy
Wolfyy Wolfyy
  • 02-01-2021

Answer:

$5.65

Step-by-step explanation:

Divide 22.6 / 4.

5.65

Best of Luck!

Answer Link

Otras preguntas

A group of people that share a distinctive race, culture, heritage, or nationality is a(n): discrimination integration segregation race ethnic group
Which excerpt from Jack London's "To Build a Fire" best expresses the dominance of nature that is part of the Naturalist perspective? a. "The dog had learned f
8 kg of potatoes and 5 kg of carrots cost $28 whereas 2 kg of potatoes and 3 kg of arrot cost $11.20.what is the cost of 1 kg of each item
Morgan measures the capacity of a juice glass to be 12 fluid ounces. If she uses the glass to drink 4 glasses of water throughout the day, how many pints of wat
Please help? I'm having troubles. :(
Has resulted in significant climate changes. User: The _____ set guidelines on the amount of air pollution considered acceptable. Environmental Protection Act C
Which is a compound? A. Kr B. O2 C. Cl2 D. CuF2
i need help with these kinds of questions..
When two or more waves are at the same place at the same time, which phenomenon occurs? Reflection Refraction Dispersion Interference Polarization
which structures on the ocean floor are equivalent to the mountains on land