davidfelipe4491 davidfelipe4491
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Apples sell 4 for 2.40 how much do 6 apples cost

Respuesta :

zhqwwh2576 zhqwwh2576
  • 04-01-2021

Answer:

3.6

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-01-2021

Answer:

$3.60

Step-by-step explanation:

2.40 / 4 = .60 per each apple, simple mental math.

60 * 6 = 360

Answer Link

Otras preguntas

Show how to determine whether (2x – 4) is a factor of the polynomial 2x^5 – 4x^4 + 2x^2 – 2x - 4
If a store sold 25 pairs of socks, making a 25% profit of $150, how much did they charge for each pair?
in a class five out of every eight students are boys. If there are 24 studenta in class, hiw many girls are they?
To replace burned skin doctor can successfully transplants replacement skin taken from another part of body of the burn victim.which statement best explains why
what is the fraction for 7 and fifteen thousandths
match the trade item with the country that created or had it from the beginninggoldirongrainjeweleryivory
cell organelle crossward
Determine the overall charge on each complex. hexachloroplatinate(iv)
Harry is building a house with a sloping roof. If the roof is 44 feet long and 10 feet high, what is the angle that the roof makes with the horizontal?
What are the inputs and outputs of cellular respiration and photosynthesis? water energy sugar oxygen carbon dioxide