jaydenculbreath68
jaydenculbreath68 jaydenculbreath68
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

4.b) A strawberry order costs $241.50. How many pounds did the grocer order?​

Respuesta :

O1ivia
O1ivia O1ivia
  • 04-01-2021
You need more info :/
Answer Link
dylanking408
dylanking408 dylanking408
  • 11-01-2021

Answer:

175

Step-by-step explanation:

because you have 1.38 per pound and 241.50 divded by that = 175

Answer Link

Otras preguntas

Explain what liquid diets fasting and diet pills have in common
Name two ways in which aids has affected africa's human populations and economies?
Hey guys! Could someone help me with this problem? I got the wrong answer! The answer is B, but I don’t know how to get it! Could you work it out and explain?!
The probability that a student passed a class p(p) is
Joe is a student, a father, a son, a husband, a baptist, and a scout leader. all of these socially defined positions constitute a:
What are three distractions that can prevent a driver from focusing on driving? Explain how a driver can prevent these distractions.
9x-2y=21 2x+3y=16 how do u do this?
Let d represent the number of degrees in one angle of a regular polygon, and n represent the number of sides of the polygon to tessellate. which equation can be
you have merged onto a limited access highway. limited acces highways can have posted speed limits as high asa. 75 mphb. 70 mphc. 65 mph
A layer of shale that contains a distinctive fossil could be used as a _____. marker bed geologic contact stratigraphic sequence depositional contact