electricbluemonster electricbluemonster
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Alexis sold boxes of homemade granola bars for $8.50 each. It costs her $2.25 to bake and
package each box of granola bars. What was her profit from selling each box of granola bars?

Respuesta :

Chisholmtriniti
Chisholmtriniti Chisholmtriniti
  • 04-01-2021

Answer:

6.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

100!! points A jar contains only​ pennies, nickels,​ dimes, and quarters. There are 16 ​pennies, 11 ​dimes, and 20 quarters. The rest of the coins are nickels
eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
Glucagon and insulin are described as being part of a negative feedback loop. Describe how these two molecules work together in this kind of a feedback loop to
An artist can create 4 pieces of pottery in 2 hours? What is the artist's unit rate?​
Help pls! DUE at 11:30!!!!!!!
solve the system of equations {y=3x-15 y=x+3
How can formal business documents help managers solve problems? A. By presenting well-organized, accurate information about a problem B. By creating a record o
A) 9cm B) 12cm C) 15cm D) 36cm
Zavien bought 12 movies that originally cost $11.75 each. He received a 20% discount for all 12 movies. What is the total amount Zavien paid for the movies?ANY
Anybody want to help