Seudónimo Seudónimo
  • 01-12-2014
  • Mathematics
contestada

what is the cost per unit

Respuesta :

AL2006
AL2006 AL2006
  • 01-12-2014
The cost per unit is

(cost for the whole batch of units) divided by (number of units in the batch)
Answer Link

Otras preguntas

What is 70/315 in simplest form?
Six school buses were filled and eight students traveled in their own cars. If 104 students were on the trip, how many students were in each school bus?
Completa la oración con el verbo correcto. Cuando ___________ ocho años, rompí mi brazo. A. tuve B. tení C. tuvía D. tenía
It is exponent laws,can you go step by step plz because I don't get it
Which sentence contains a restrictive phrase? Madeline (the neighbor’s cat) was sleeping peacefully in the sun. The novelist—my favorite by far—was kindly a
Will upvote and tip A smart phone costs $149.99 before tax. The tax on the smart phone is 7%. What is the total cost of the smart phone? Round your answer to th
What is 132 rounded to the nearest tenth
Please help!!! I need help with all three questions, but please help with at least one, thank you!!
The gas tank in your family's car was 7/8 full when you left your house. When you arrived at your destination, the tank was 1/4 full. What fraction of a tank of
Rebekahs baby brother weighs 7.71 ponds. her newborn kitten weighs 0.24 pound. how much more does rebekahs baby brother weigh then her kitten