pearlfrancis100708 pearlfrancis100708
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

One kilogram of cheese costs £6.60 how much would 200g cost?

Respuesta :

saadinspire123 saadinspire123
  • 01-02-2021

Answer:

0.132

Step-by-step explanation:

if 1kg of chees cost 6.60 100g cost 0.0660 So if 0.0660 multiplied by 2        

= 0.132

Answer Link

Otras preguntas

When my age is divided by 3, the remainder is 1. When my age is divided by 5, the remainder is 3. When my age is divided by 7, the remainder is 1. How old am I?
In normal riding posture, the proper position for the elbows is:
Out of 1057, 157, 263, and 3163 which is not a prime number
The arena’s maths festival has been a success. It is decided that a quarter of the arena’s profits from this year’s festival will go towards hosting it again ne
A plant shows incomplete dominance in flower color. Red flowers are homozygous dominant, white flowers are homozygous recessive, and pink flowers are heterogene
According to public opinion polls, what is public sentiment regarding the manner in which the president is elected??
You earn 8$ per hour imsurance is 200$ a month how much hours would you have to work to pay for insurance ?
A patient taking hormonal contraceptives turns 35 years of age and has smoked for 15 years. what action is most important?
What isn’t considered a key component of fire?
what is the preservation technique that attemps to remove moisture