arjae316 arjae316
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

It costs $3.50 for ¾ pound of chicken. How much does it cost for 1 pound of chicken?

Respuesta :

fassettm0
fassettm0 fassettm0
  • 01-02-2021

Answer:

£4.38

Step-by-step explanation:

You need to find 1/4 and then add it on

Answer Link

Otras preguntas

What are the six traits or six elements of argumentative writing.
stage of photosynthesis that can occur with or without light A. Autotroph B.potential energy C. Stroma D. Calvin cycle E. Heterotroph F. Light reactions G.
Which of these prices is lower than 5 for $3.00? 12 for 7 dollars 8 for 5 dollars and 44 cents 6 for $3.72 7 for $4.06 (HELP TAKING A TEST)
If you could replace all of the grass in the world with something else, what would it be and why?
Okay so how would you simplify 6/7 divided by 1/2 to show work?
Help pleaseeee xxxxxxxx
A 24 oz. bottle of pop costs $2.25. What is the price per ounce? How did you get that answer?
Help please! brainliest and 10 points!Part BTake a few minutes to read about the different food groups on the MyPlate site. Why do you think the recommendations
Will give brainliest Problem 12
what is the 21st century literature from the philippines and the world?​