shermanv07 shermanv07
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

mikey usually buys a box of 18 candy bars for 12.49 whats the unit rate of price per candy bar

Respuesta :

kev57braun
kev57braun kev57braun
  • 01-02-2021

Answer:

1.44

Step-by-step explanation:

1 box 18 candy bars each box 12.49

18 divide by 12.49 equals 1.44 each candy bars

Answer Link

Otras preguntas

When are we going to abandon internal combustion engines?
The price of a used car that Billy is buying is $5,000. If he has to pay 8% in taxes, how much will be have to pay for the car including taxes?
Durung the age of discovery, which country controlled the western lands of north and south america?
Assume that during May, a company sold a product for $160,000 that includes a 36-month warranty. Historically, the average cost of repairs over the warranty per
given that 2x^2 - 2y^2 = 40 and x-y=5, find the value of (x+y)
The presence of calcium in the sarcoplasm is directly responsible for __________. Multiple choice 1 decreasing the length of the myosin myofilament energizing t
Which statement best describes the setting at the beginning of the passage? A. early evening in a dark forest B. middle of the night in a dark forest C. dinn
Help pls urgent :) plssss
How do trade agreements of international organizations affect trade? by incentivizing the development of trade policies by eliminating tariffs and taxes on impo
What influences the reconstruction of past events?.