nickishark nickishark
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Kelly paid $14.30 for 3.25 pounds of chicken what the price per chcken

Respuesta :

ngoa1575 ngoa1575
  • 02-02-2021

Answer:

the price per pound : 14.3/3.25 =$4.4/ pound

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A tree was chopped down and cut up in a local forest.The tree changed in shape.What kind of change took place?A.chemical changeB.physical change C.phase changeD
which explorer sailed for france?
3x+y=4 2x+y=5 solve using linear combination
What is the slope of any line parallel to the line 8x + 9y = 3 in the standard (x,y) coordinate plane?
what is the kingdom and phylum of a euglena protest?
What is 0.05 percent of 6.5?
A tree was chopped down and cut up in a local forest.The tree changed in shape.What kind of change took place?A.chemical changeB.physical change C.phase changeD
What is 0.05 percent of 6.5?
Which period was the “golden age of dinosaurs”? a. the Triassic Period b. the Jurassic Period c. the Cretaceous Period d. the Tyrannosaurus Period
what does etymology study?