stanquackity
stanquackity stanquackity
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

please help me on this will give you brainliest

please help me on this will give you brainliest class=

Respuesta :

hdamr21
hdamr21 hdamr21
  • 02-02-2021

Answer:

x + 8*19

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

HEY CAN ANYONE PLS ANSWER DIS SPANISH QUESTION!!!!!!!!
jakes fruit stand sells mixed bags of apples and oranges. a bag containing 7 apples and 5 oranges weighs 118 ounces.
find x for the answer
Which expressions are equivalent to -6+49 + (-69)? Choose all answers that apply: А -6(q+1) - 49 B 2(9-3) С None of the above
Ms. Merry spent a total of $33.42 to buy 6 books. Each book was the same price. Which expression should be used to estimate the cost of each book?
The Industrial Revolution led to _____________, or the growth of cities due to movement of people from rural areas to cities.
ILL MARK AS BRAINLESS PLS HELP
A 5-pound bag of red onions costs $3.90. What is the unit price? per pound
How many local, county, state, and federal law enforcement agencies are in operation in the United States? 16,500 650,000 65,000 650
Ricardo ran 160 minutes last week at the park. If he runs 15% more this week, how many total minutes will Ricardo run this week?