yeseniajorge123 yeseniajorge123
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

can someone help plz ​

can someone help plz class=

Respuesta :

nando77 nando77
  • 02-02-2021
Subtract it and you will find your answer hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

which has the best unit rate? 16 oz for $4.25 or 20 oz for $ 4.55 I chose 16 oz but I need to make sure it's right
In "All Together Now," why does Barbara Jordan most likely mention the conflict in Bosnia? A. it shows that people of different ethnic backgrounds can live in
HELPPPP !!! if F is a 3x5 matrix, which of the following matrices could F be multiplied by? a. 3x5 b.5x6 c.multiplication isn’t a thing d. none of these c
Sam needs to take out a personal loan for $8,900 to pay for a trip to Europe with his classmates. His bank has offered him the four loans listed in the chart b
A restaurant served 25,000 customers in 2012. In 2014, the restaurant served 26,600 customers. Write a linear model that represents the number y of customers th
Given the function f(x) = 5x, Section A is from x = 0 to x = 1 and Section B is from x = 2 to x = 3. Part A: Find the average rate of change of each section. (4
The system of rules governing the structure and use of a language is called ________. semantics phonemes grammar linguistic relativity
what did Jane discover?
Seth walks 1-1/4 miles in 5/12 hour. How much miles did he walk in 1 hour?
choose the punctuation that will correct this sentence. Will rogers made many jokes like this one"everything is funny as long as it happens to someone else".Sem